GA0805A6R8DBEBR31G
Mfr.Part #
GA0805A6R8DBEBR31G
Description
CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
6.8pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 6.8pF