GA0805A680JBBBR31G
Mfr.Part #
GA0805A680JBBBR31G
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
68pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 68pF