GA0805A5R6BBCBT31G
Mfr.Part #
GA0805A5R6BBCBT31G
Description
CAP CER 5.6PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.1pF 5.6pF