GA0805A560FBEBT31G
Mfr.Part #
GA0805A560FBEBT31G
Description
CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance :
56pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 56pF