GA0805A4R7CBBBR31G
Mfr.Part #
GA0805A4R7CBBBR31G
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF