GA0805A471JXCBR31G
Mfr.Part #
GA0805A471JXCBR31G
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 470pF