GA0805A471GBEBT31G
Mfr.Part #
GA0805A471GBEBT31G
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±2% 470pF