GA0805A470JBBBR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805A470JBBBR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Series :
GA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 47pF