GA0805A392FBABT31G
Mfr.Part #
GA0805A392FBABT31G
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3900pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 3900pF