GA0805A2R7DXABP31G
Mfr.Part #
GA0805A2R7DXABP31G
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance :
2.7pF
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.5pF 2.7pF