GA0805A2R7BXABP31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805A2R7BXABP31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
GA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
2.7pF
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.1pF 2.7pF