GA0805A1R2CXCBC31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805A1R2CXCBC31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
GA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1.2pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±0.25pF 1.2pF