GA0805A180KXCBC31G
Mfr.Part #
GA0805A180KXCBC31G
Description
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Series :
GA
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 18pF