GA0805A151KBCBT31G
Mfr.Part #
GA0805A151KBCBT31G
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Automotive
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 150pF