GA0805A150KBCBT31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0805A150KBCBT31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Series :
GA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 15pF