GA0805A102FXCBR31G
Mfr.Part #
GA0805A102FXCBR31G
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 1000pF