GA0805A100FXABC31G
Mfr.Part #
GA0805A100FXABC31G
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 10pF