GA0603Y683JBXAR31G
Mfr.Part #
GA0603Y683JBXAR31G
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.068μF
Vishay / Vitramon GA0603Y683JBXAR31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.068muF