GA0603Y681JBJAT31G
Mfr.Part #
GA0603Y681JBJAT31G
Description
CAP CER 680PF 16V X7R 0603
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon GA0603Y681JBJAT31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 680pF