GA0603Y472MBJAT31G
Mfr.Part #
GA0603Y472MBJAT31G
Description
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
GA
Vishay / Vitramon GA0603Y472MBJAT31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 4700pF