GA0603Y392MXCAC31G
Mfr.Part #
GA0603Y392MXCAC31G
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R 0603
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Vishay / Vitramon GA0603Y392MXCAC31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 3900pF