GA0603Y331MXAAC31G
Mfr.Part #
GA0603Y331MXAAC31G
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0603
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Vishay / Vitramon GA0603Y331MXAAC31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 330pF