GA0603Y223JXAAC31G
Mfr.Part #
GA0603Y223JXAAC31G
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
0.022µF
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon GA0603Y223JXAAC31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.022muF