GA0603Y182MBBAT31G
Mfr.Part #
GA0603Y182MBBAT31G
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Vishay / Vitramon GA0603Y182MBBAT31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 1800pF