GA0603Y153MEAAI34G
Mfr.Part #
GA0603Y153MEAAI34G
Description
CAP CER 0.015UF 25V 0603
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
50V
ROHS3 Compliant
Datasheets
GA0603Y153MEAAI34G
Vishay / Vitramon GA0603Y153MEAAI34G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.015muF