GA0603Y153MBAAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0603Y153MBAAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
GA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Vishay / Vitramon GA0603Y153MBAAR31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.015muF