GA0603Y152KXJAP31G
Mfr.Part #
GA0603Y152KXJAP31G
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Vishay / Vitramon GA0603Y152KXJAP31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 1500pF