GA0603Y152KBAAT31G
Mfr.Part #
GA0603Y152KBAAT31G
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon GA0603Y152KBAAT31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 1500pF