GA0603Y124MXJAP31G
Mfr.Part #
GA0603Y124MXJAP31G
Description
CAP CER 0.12UF 16V X7R 0603
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
0.12μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon GA0603Y124MXJAP31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±20% 0.12muF