GA0603Y123JBBAR31G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GA0603Y123JBBAR31G
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
GA
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Vishay / Vitramon GA0603Y123JBBAR31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 0.012muF