GA0603Y102JBBAT31G
Mfr.Part #
GA0603Y102JBBAT31G
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon GA0603Y102JBBAT31G
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 1000pF