GA0603H471MBBAR31G
Mfr.Part #
GA0603H471MBBAR31G
Description
CAP CER 470PF 100V X8R 0603
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
AEC-Q200
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±20% 470pF