GA0603H392JBAAR31G
Mfr.Part #
GA0603H392JBAAR31G
Description
CAP CER 3900PF 50V X8R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3900pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±5%
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±5% 3900pF