GA0603H272KXBAP31G
Mfr.Part #
GA0603H272KXBAP31G
Description
CAP CER 2700PF 100V X8R 0603
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±10% 2700pF