GA0603H272JBBAT31G
Mfr.Part #
GA0603H272JBBAT31G
Description
CAP CER 2700PF 100V X8R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2700pF
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±5% 2700pF