GA0603H222MBBAT31G
Mfr.Part #
GA0603H222MBBAT31G
Description
CAP CER 2200PF 100V X8R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
100V
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±20% 2200pF