GA0603H183KXAAC31G
Mfr.Part #
GA0603H183KXAAC31G
Description
CAP CER 0.018UF 50V X8R 0603
Capacitance :
0.018μF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±10% 0.018muF