GA0603H182KXAAP31G
Mfr.Part #
GA0603H182KXAAP31G
Description
CAP CER 1800PF 50V X8R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±10% 1800pF