GA0603H153KBXAT31G
Mfr.Part #
GA0603H153KBXAT31G
Description
CAP CER 0.015UF 25V X8R 0603
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ROHS3 Compliant
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±10% 0.015muF