GA0603H103MXXAP31G
Mfr.Part #
GA0603H103MXXAP31G
Description
CAP CER 10000PF 25V X8R 0603
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±20% 10000pF