GA0603H103MBAAT31G
Mfr.Part #
GA0603H103MBAAT31G
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 0603
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±20% 10000pF