GA0603A821KBAAR31G
Mfr.Part #
GA0603A821KBAAR31G
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
1 (Unlimited)
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 820pF