GA0603A6R8CXAAP31G
Mfr.Part #
GA0603A6R8CXAAP31G
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
6.8pF
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 6.8pF