GA0603A4R7CBBAT31G
Mfr.Part #
GA0603A4R7CBBAT31G
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF