GA0603A4R7BBBAT31G
Mfr.Part #
GA0603A4R7BBBAT31G
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
4.7pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Ratings :
AEC-Q200
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 4.7pF