GA0603A471FBAAR31G
Mfr.Part #
GA0603A471FBAAR31G
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
470pF
Tape and Reel (TR)
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 470pF