GA0603A470JBCAT31G
Mfr.Part #
GA0603A470JBCAT31G
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GA
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 47pF