GA0603A470FBBAR31G
Mfr.Part #
GA0603A470FBBAR31G
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V
GA
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 47pF