GA0603A331JBBAR31G
Mfr.Part #
GA0603A331JBBAR31G
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 330pF