GA0603A330KXCAP31G
Mfr.Part #
GA0603A330KXCAP31G
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
C0G NP0
GA 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 33pF